Telefon:

24 261-46-56

Adres:

Sendeń Mały 3/1
09-520 Łąck

Nasza oferta.

Tarcica

Tarcica wykonywana zgodnie z wymaganiami klienta na życzenie
impregnowana zanurzeniowo. Mamy możliwość suszenia tarcicy w komorach suszarniczych.
Oferujemy również drewno strugane obrabiane na najnowocześniejszych strugarkach.

Drewno ogólnego przeznaczenia: nieobrzynane i obrzynane, deski,bale i belki, krawędziaki.

Drewno budowlane: więźby dachowe, elementy konstrukcyjne, łaty i kontrłaty, elementy strugane, bindry

Impregnacja zanurzeniowa środkiem KUPRAFUNG  który zabezpiecza przed korozją biologiczną, również na życzenie ogniochronem, środek ten posiada wszelkie aprobaty techniczne, a także przydatność do zastosowania w budownictwie.

Więźby dachowe

Więźba dachowa jest jednym z najważniejszych elementów wieńczących budowę. Przenosi ona obciążenia  począwszy od pokrycia dachowego, wiatru, jak i śniegu. 

W więźbę dachowej można wyróżnić wiele elementów składowych takich jak: krokwie, płatwie, kalenice, murłaty, słupy, kleszcze, miecze, jętki i wiele innych, bez których budowa dachu jest niemożliwa.

Stosujemy Impregnacje zanurzeniową środkiem KUPRAFUNG  który zabezpiecza przed korozją biologiczną, również na życzenie ogniochronem, środek ten posiada wszelkie aprobaty techniczne, a także przydatność do zastosowania w budownictwie.

Impregnacja drewna

Impregnację można przeprowadzać z pomocą coraz większego wachlarza preparatów, jej technika również zmieniała się na przestrzeni lat. Dzięki temu możliwe jest znaczne polepszenie właściwości drewna i zwiększenie jego odporności na zniszczenia.

Suszenie drewna

Drewno, które jest świeżo ścięte, zawiera sporą ilość wody, a jego wilgotność wynosi nawet ponad 20%. Sprawia to, że przy dłuższym przechowywaniu w złych warunkach staje się ono podatne na porażenie grzybami i pleśnią. Nie może też zostać bezpośrednio wykorzystane, bo jest podatne na pękanie i deformacje. Zanim drewno będzie nadawało się do użytku, musi więc zostać odpowiednio wysuszone. Można użyć metod tradycyjnych – sezonowania aż do odparowania wody. Taki proces jest jednak długotrwały. Lepsze i szybsze rezultaty można uzyskać, stosując suszenie wspomagane.

Drewno budowlane

Oferujemy drewno konstrukcyjne najwyższej jakości. Idealne do budowy domu. Wysoka wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i chemiczne.

Podbitka dachowa

Deska suszona, strugana na pióro-wpust produkowana jest ze specjalnie selekcjonowanego drewna.
Deska może być wykorzystywana jako element dekoracyjny do okładania ścian, sufitów, w architekturze ogrodowej. Boazeria jest produktem naturalnym, posiada wysokie walory estetyczne, niweluje nierówności podłoża. Tworzy ciepły i niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Łatwa w montażu.

Boazerie / podłogi

Posiadamy w ofercie gotowe elementy takie jak: deska podłogowa, sztachety drewniane, boazeria, deska ryflowana.